יום חמישי

שיעור בעסקים מדוריאן גריי (-אוסקר ויילד)

אוסקר ויילד כתב את "תמונתו של דוריאן גריי" לפני למעלה מ-100 שנים ולמרות המאה שעברה, נוכל להסיק מהספר לקח חשוב מאוד על האופן בו אנו מנהלים את העסק שלנו (כיזם) או את האנשים שלנו (כמנהל).

דוריאן גריי היה עלם צעיר, תמים ויפה תואר שכל רצונו להישאר צעיר לנצח. לא להזדקן.

והוא אכן הצליח לסדר לעצמו דיל לא רע שבזכותו נשאר צעיר, בעוד הפורטרט שלו מזדקן וללא כל חסד, אך במחיר של מכירת נשמתו. מראהו נותר צעיר אך נשמתו מתנוונת.

היינו, מציאות בה דבר, כביכול, לא משתנה, היא מציאות עם תג מחיר גבוה.

כך באמנות וכך בעסקים!
והאמת גם בחיים בכלל.

מנהל או בעל עסק החושש משינוי וכתוצאה העסק שלו לא משתנה לאורך זמן ולא מתפתח מנהל בעצם עסק מזדקן שהולך אחורה, גם אם לכאורה דבר לא משתנה בתווי הפנים של העסק.

בעידן הדיגיטלי, בו אנו חיים, שינוי הוא חלק אינטגראלי מאורחות החיים שלנו. מה שהיה חדשני היום הופך למיושן מחר וכבעלי עסק עלינו ללמוד להשלים פערים הן בתחום המומחיות שלנו והן בתחומי השיווק והמכירה, המנהיגות האישית וטיפוח המצוינות.

כי אם אינך הולך קדימה, אתה בהכרח הולך אחורה!

אז בעצם דוריאן גריי מלמד אותנו לקבל את המציאות (-המשתנה) ולא להתנגד לה.

ברר בינך לבין עצמך:
מה היחס שלך לשינוי?
איזה שינוי ביצעת לאחרונה בעסק שלך שביטא התפתחות והתקדמות עסקית?
2 comments:

 1. רונן סימוניץ20:15

  בוקר טוב .
  לאחרונה הצטרפתי לעסק קטן ונחמד ליצור מערכות כבלים וזיווד אלקטרוני. עסק חמוד ומשפחתי , מיצר באיכות הגבוהה ביותר שניתן . קהל לקוחות מצומצם אבל נאמן .וזהו. המטרה שלי להגדיל את העסק או כמו שאומר שותפי להפוך ממכולת שכונתית לרשת קמעונית.
  ברור היה לכולם ששיטות העבודה הישנות ,שיטות המכירה ,הניהול ואפילו המקום עצמו לא יעמדו בציפיות הלקוחות החדשים.
  מה עושים משתנים.
  כל בוקר אנו מתעוררים למציאות חדשה , קצב השינויים בעולמנו הוא בתדירות גבוהה מאוד, במידה ולא נדע להגיב במהירות ובצורה המתבקשת נעוף החוצה ממעגל ההתחדשות , נסו לדמיין את עצמכם בתוך מעגל המסתובב במהירות הולכת וגוברת ,אם לא תעשו כלום ,תחבטו על קיר המעגל ותעופו החוצה , עם תחליתו להאחז בקיים נומר מוט הציר מרכזי ,זה יעבוד עשד אשר אחיזתכם תחלש ותעופו החוצה , אבל אם תתחדשו באמצעים אשר יאפשרו לכם לנוע באוירובטיות המתבקשת תוכלו אפילו להנות ממהירות הסיבוב הגוברת .
  בהצלחה

  השבמחק
 2. היי רונן. זה בדיוק העניין שאם השינוי נכפה עליך הוא יתפס כאיום, אך אם בחרת בשינוי הוא נתפס כהזדמנות.

  השבמחק